_______________________________________________________________________________

Green Day

17. března 2008 v 13:50 | Basee

Green Day


Green Day
se nedavno nechali slyšet, že nové album, které chystají bude fakt super pecka... Už na něm pracují a brzo by mělo být dokončené, no, doufejme, že to bude hodně brzo :o))
Billie Joe Armstrong
Billie Joe Armstrong (17. únor 1972, Rodeo, Kalifornie USA) je frontman punkrockové skupiny Green Day. Je nejmladší ze šesti dětí. Svoji první sklad bu "Look for Love" nazpíval již v pěti letech v místní nahrávací společnosti Fiat Records. Svoji první elektrickou kytaru "Blue" dostal v jedenácti letech; dodnes na ni hraje na koncertech. Jeho otec Andy zemřel na rakovinu, když mu bylo deset. Dva roky na to se jeho matka znovu vdala.
Když bylo Billiemu deset, seznámil se s Mikem Dirntem. Spolu začali hrát heavy metalové skladby od Ozzy Osbourne a dalších. O čtyři roky později napsal písničku "Why Do You Want Him" o své matce a o "novém" otci. V patnácti letech založil s Mikem a bubeníkem Johnem kapelu Sweet Children. Kvůli kapele také v 18 opustil školu (Pinole Valley High School). V této době dostal i přezdívku "Two Dollar Bill", to byla cena za jakou prodával jointy.
V roce 1990 opustil skupinu, aby se mohl věnovat škole. Místo něj nastoupil Tre Cool a skupina se přejmenovala na Green Day. Začali cestovat po zemi a přitom přespávali v domech svých fanoušků. V Minneapolis roku 1990 se pak Billie Armstrong setkal se svou budoucí manželkou Adrienne Nesser, se kterou se 2. července 1994 oženil během 5ti minutového obřadu. Den na to Adrienne zjistila, že je těhotná. V březnu se pak narodil jejich první syn Joseph Marcicano Armstrong, o tři roky později, v září 1998 druhý syn Jakob Danger. Celá rodina teď žije v Berkeley nedaleko Los Angeles.
//
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama