_______________________________________________________________________________

Breaking Dawn knížka

7. května 2009 v 21:19 | Basee

Rozbřesk - Breaking Dawn

Název: Rozbřesk - Breaking Dawn


Autor: Stephenie Meyerová
Pořadí: 4.
Hlavní postavy:
Isabella Swanová-Bella
Edward Callen
Styl: Akční / Romantický / Fantasy / Thriller


Popis:

Rozpoutala se bitva uvnitř mého těla - moje uhánějící srdce závodilo s útočícím ohněm. Oba prohrály. Oheň měl na kahánku, protože strávil všechno hořlavé: mé srdce klusalo ke svému poslednímu úderu. Oheň se stáhl, s konečným, nesnesitelným vzedmutím se soustředil uvnitř toho posledního lidkého orgánu. Po vzedmutí následoval hluboký, dutě znějící úder. Srdce mi dvakrát poskočilo a pak ještě jednou tiše udeřilo. Nebylo slyšet žádný zvuk. Žádný dech. Ach můj.
Nepřítomnost bolesti byla v tu chvíli jediné, co jsem dokázala chápat.
A pak jsem otevřela oči a v úžasu se podívala na nebe.

Být bezvýhradně a neovladatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou nákloností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nitka, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života - objevená ve Stmívání a poté roztřepená a potrhaná v Novém Měsící a Zatmění - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?


Předmluvy:

KNIHA PRVNÍ - BELLA


Dětství není údobí od narození do jistého věku a v jistém věku je dítě odrostlé a odkládaná dětské věci. Dětství je královsví, kde nikdo neumírá.

Edna St. Vincent MillayŽivot mi nadělil víc než spravedlivou porci zážitků na pokraji smrti: na něco takového si člověk nikdy nezvykne.
Kupodivu mi to však připadalo jaksi osudové, opět čelit smrti. Jako kdybych doopravdy byla předurčena k neštěstí. Unikal jsem jí stále znovu a znovu, ale ona se pro mě vždycky vrátila.
Přesto to tentokrát bylo tak jiné než předtím.
Můžete utéct tomu, koho se bojíte, můžete se zkusit postavit na odpor tomu, koho nenávidíte. Byla jsem připravena bránit se všemi způsoby těm, kteří usilovali o můj život - příšerám, nepřátelům.
Když však toho, kdo vás zabíjí, milujete, nemáte žádnou možnost volby. Jak byste mohli utéct, jak byste mohli bojovat, když byste tím ublížili milované bytosti? Kdyby váš život byl to jediné, co svému milovanému můžete dát, jak byste mu ho dokázali nedat?
Kdyby to byl, někdo koho opravdu milujete?


KNIHA DRUHÁ - JACOB

Nicméně abych pravdu řek, rozum a láska táhnou dnes zřídkakdy za jeden provaz.

William Shakespeare
Sen noci svatojánskéŽivot vás štve, a pak umřete.

Jo, takové štěstí bych chtěl mít.


KNIHA TŘETÍ - BELLA

Osobní cit je luxus, který si můžete dovolit, až když jsou všichni vaši nepřátelé zničeni. Do té doby je každý, koho milujete, rukojmí, podrývající vaši odvahu a deformující váš úsudek.

Orson Scott Card
ImpériumUž to nebyla jen noční můra, černá linie k nám postupovala ledovou mlhou, která se jim zvedala od nohou.
Zemřeme, pomyslela jsem si v panice. Zmocnilo se mě zoufalství kvůli pokladu, který jsem hlídala, ale pouhé pomyšlení na něj znamenalo výpadek v soustředění, který jsem si nemohla dovolit.
Jako duchové postupovali blíž, jejich tmavé hábity se tím pohybem lehce vzdouvaly. Viděla jsem jejich bledé prsty zakřivené jako pařáty. Rozestoupili se, aby na nás mohli zaútočit ze všech stran. Měli početní převahu. To byl konec.
A pak, jako vždy se zableskne, byla celá scéna jiná. A přesto se nic neměnilo - Volturiovi se stále kradli k nám, připraveni zabíjet. Jediné, co už neplatilo, bylo moje vnímání toho výjevu. Najednou jsem po tom lačněla. Chtěla jsem, aby nás napadli. Panika přešla v krvežíznivost. Nahrbila jsem se vpřed, úsměv na tváři, a zpoza vyceněných zubů se mi vydralo zavrčení. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama