_______________________________________________________________________________

New Moon knížka

7. května 2009 v 21:09 | Basee |  New Moon

New Moon-Nový Měsíc

Název: Nový měsíc - New Moon


Autor: Stephenie Meyerová
Pořadí: 2.
Hlavní postavy:
Isabella Swanová-Bella
Edward Callen
Styl: Akční / Romantický / Fantasy / Thriller

Takové smršti lásky hrozí ztroskotáním,
v největším vzletu zprudka končívají,
jako když střelný prach a oheň vzplanou
v ničivém polibku.

Popis:

Vsunula jsem prst pod hranu papíru a trhla s ním pod páskou. ,,Kruci,'' zamumlala jsem, když mi papír rozřízl prst. Z ranky mi vytekla jediná kapka krve. Všechno se to seběhlo tak rychle.
,,Ne'' vykřikl Edward...
Omámeně jsem vzhlédla od jasně červené krve pulsující z mé ruky - do horečnatých očí šesti náhle hladových upírů.

Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen, Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají...

Předmluva:

Měla jsem pocit, jako bych se lapila do takové té děsivé noční můry, kdy člověk musí utíkat, utíkat, až mu praskají plíce, a přitom nedokáže přinutit tělo, aby se hýbalo dostatečně rychle. Jak jsem se prodírala tím netečným davem, připadalo mi, že mám nohy stále pomalejší, ale ručičky obrovských věžních hodin nezpomalovaly. S neoblomnou, lhostejnou silou se neúprostně blížily ke konci - ke konci všeho.
Ale tohle nebyl sen, a na rozdíl od toho, jak to chodí v nočních můrách, jsem neběžela o svůj život, utíkala jsem, abych zachránila něco nekonečně cennějšího. Na mém vlastním životě mi v tuto chvíli příliš nezáleželo.
Alice říkala, že je bohužel dost pravděpodobné, že tu dne obě zemřeme. Možná to mohlo dopadnout jinak, kdyby ji nesvazovalo to zářivé sluneční světlo, jenom já jsem mohla volně přeběhnout přes tohle prosluněné náměstí přecpané lidmi.
A já jsem nedokázala běžet dost rychle.
Takže mi bylo jedno, že jsem v obklíčení v našich mimořádně nebezpečných nepřátel. Když hodiny začaly odbíjet a jejich údery vibrovaly pod podrážkami mých pomalých nohou, pochopila jsem, že už to nemám šanci stihnout - a byla jsem ráda, že na mě čeká krvežíznivý nepřítel, nenápadně schovaný v záloze.Protože jako trest za to, že jsem to nedokázala, příjdu o veškerou touhu žít.
Ozval se další úder a slunce pražilo dolů přímo z nadhlavníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama