_______________________________________________________________________________

Únor 2011

Prophecy of the Sisters / Proroctví sester

18. února 2011 v 21:40 | Basee‼Kris |  Books

Známá, neznámá spisovatelka Michelle Zink, jenž žije v Americe, dala vzniknout této Gotické fantasy trilogii nesoucí název Prophecy of the Sisters, neboli Proroctví sester je situována do Anglie konce 19. století. Nenechala se odradit na své literární cestě a Její první kniha této trilogie se v roce 2009 dostala mezi deset nejlepších debutů pro mládež.

How to Be a Vampire / Jak se státi upírem

18. února 2011 v 17:29 | Basee‼Kris |  Books
CC By Basee‼Kris
Zase jednou jsem zabrousila do jednoho z našich knihkupectví v městečku a hned na první pohled mě zaujala obálka této knížky. Hned po přečtení názvu jsem si byla vědoma, že to nic světoborného nebude, ale moje slabost pro upíry se opět hlásila ke slovu a já jsem si ji musela alespoň prohlédnout.

Chvilka „klidu“ aneb bez víkendu by hrozila smrt…

17. února 2011 v 22:29 | Basee‼Kris |  My World/Another Girl
CC By Basee‼Kris
Ciao,

Chvilka "klidu"
Ha há, jestli si někdo myslel, že ta osoba, jenž píše tenhle blog, je mimo nebo něco hůř, tak vám musím zkazit náladu. Hlásím se znovu do služby, alespoň pro nadcházející víkend - jen ve volném čase, grrrr, škola. Teď zrovna čekám u táty v práci, než půjdu na "masáž". Celkově dnešní odpoledne a večer bude celkem klidné. Trochu učení a zítra se asi poprvé nechám vyzkoušet z literky a němčiny. Možná si říkáte, co mě praštilo, ale zase budu mít na nějakej čas klídek a když už jsem se to učila na středu, tak proč toho nevyužít?

Oh, Happy day!
Ve čtvrtek jsem byla poprvé na "masáži" a od té doby mi skoro nic nezkazí náladu. Táta mi řekl, jestli mi něco není, že mě takhle optimistickou a plnou energie jak dlouho neviděl - to byl čtvrtek. Od té doby sedím ve školní lavici s přihlouplým úsměvem na tváři a když je něco opravdu vtipné, umírám smích a to doslova:D. příjemná změna:). Nikdy jsem nevěřila, že by se to mohlo změnit jen po pouhé "masáži".

Když už ani pomoc odborníka nepomůže
Ne, prostě nemám buňky na matiku a fyziku. Jo, táta uměl velmi dobře tyhle dva předměty a máma se je taky dokázala naučit, ale já jsem asi nějaká výjimka, jestli se to takto dá říct. No co, stejně se chci v budoucnu vyhnout vysoký, kde bych více potřebovala matiku a fyziku, protože a já a oni, to je opravdu vražedná kombinace.

Ach, on byl ten den… Celej zamilovanej…
Tak jak jste si užili sv. Valentýn? Popravdě, já tenhle svátek neslavím, i kdybych měla s kým - což se ještě nenašel někdo, kdo by s mojí osobou vydržel nebo by se mu alespoň trochu líbila - tak bych ho neslavila. Je to pěkně hnusně zprofanovanej den a aby si lidé vyjadřovali svou lásku jen jednou za rok? Heh, to je pěkná kravina. Takže pro mě jen další z mnoha nudných školních dní.

Bez víkendu by byla na řadě dlouhá a mučivá smrt
Ano, už se ho nemůžu dočkat. Tenhle týden byl opravdu náročný a to nemluvím to tom nadcházejícím. Díky bohu za víkendy, kdy se nepracuje a hlavně, kdy se nechodí do školy, i když v poslední době jsem docela hodně ráda ve škole, ale čím to je, to je pro mne záhadou…:D

Takže, jestli se zítra nedostanu na počítač, tak vám přeji, krásný pátek a samo, že i víkend:).

Bee♥

Zákeřná nemoc... Aneb týden si ležím a ono je snad ještě horší

4. února 2011 v 20:49 | Basee‼Kris |  My World/Another Girl
CC By Basee‼Kris
Ciao,

Další článek plný nesmyslů
Ano dokopala jsem se k tomu, abych sem zase něco napsala, po dlouhé době.

Terezín aneb město duchů
Přežila! Přežila jsem výlet do Terezína. Ani to nebylo tak strašně, jak jsem čekala. Jen na začátku, když jsme měli takovou besedu jsem málem uronila pár slziček. Ani ne tak z celé té besedy a všech těch strašných věcech, co jsme si tam říkali - no jen nějaké byly strašné. Ale když nám na konci pustili krátký, desetiminutový film, který se používal jako reklama pro Terezín a říkali při tom, kolik lidí z jednotlivých transportů přežilo - a ty čísla se většinou pohybovaly od 0 do 20 lidí - vyrazilo mi to dech a byla jsem z toho opravdu smutná. Po krátké procházce tamějšího muzea Ghetta jsme vyrazili ven do města. Opravdu by mě nenapadlo, že v takovémhle městě budou lidé normálně do práce, nakupovat a jejich děti do školy. Když nám tam naše průvodky něco říkala v jakémsi hlavním parku, najednou byla duchem nepřítomna a moje fantazie pracovala na plné obrátky a já jsem se ocitala ta tom samém místě, ale o několik desítek let později. Úplně živě jsem tam viděla ty lidi, jak se tam prochází a podobně a k tomu ještě atmosféra padající sněhu. Zase mě to odrovnalo.
No více toho asi napíšu, až sem budu dávat fotky…

Kačíí, měla jsem pravdu
Tak jak si možná někteří všimli předchozího článku, tak hlasování zatím dopadlo tak, že vyhrává první look, což znamená Look Kačíí. Takže jsem měla pravdu, když jsem jí říkala, že ten její na 100% vyhraje.:)
Edit: Tak jo, teď je to vyrovnané xD.

Zabijte mě, už nechci být "nemocná"
Tak tak, od úterka jsem doma, protože jsem "nemocná". Ve středu to konečně vypadalo, že bude klídek, ale to bych to nebyla já, kdybych neměla smůlu. Je mi zase hůř, od včerejška. Celý dnešek piju jen čaj a a snažím se něco udělat do školy, ale je to čím dál tím horší, kruci! Tak uvidíme, jestli se v pondělí vydám do školy nebo ne.

Píšu, píšeš, píšeme
Haleluja, ale díky tomu, že jsem byla tenhle týden doma, opět jsem pokračovala ve psaní ECBB:). A dokonce jsem se dostala už do půlky povídky. Jupííí! A kdo za tohle všechno může? Při poslouchání všech písniček v mé MP4 jsem narazila na písničku od TH a zjistila jsem, že při jejich písničkách mi jde psaní úplně samo. Tak budu pokračovat dále:).

Taylor Momsen, opět
Včera a dneska jsem se věnovala svému druhému blogu o Taylor Momsena světe div se, ono mě to zase baví. Ona je prostě úžasná. Její jedinečný styl oblékání. A její skupina má nádherné písničky a ona hlas. Prostě je i skvělá herečka. Takže asi tak:).

Už končím, moje bláboly nikoho nezajímají a i kdyby, tak po první větě vás to přestane bavit:).

Loučí se s vámi vaše

Bee

Ps: a rychle si běží pro další hrnek čaje:).

Looklet: Kačíí VS. Bee

2. února 2011 v 17:19 | Basee‼Kris
Ciao:)
Tak dneska Kačíí napdlo, že bychom si mohly dát takou malou soutěž na lookletu:). Každ jsme vytvořila jeden look na téma: Modrá barva.
Tak by nás zajímalo, který look se vám líbí více? Nebo jak to napsat. Mně se teda víc líbí Kačíí, ale nebudu říkat ani který je můj, ani který je Kačíí:).
CC By Basee‼Kris
| Look 1 |                                                                         | Look 2 |

Everything can be better… - 13. 1/2

1. února 2011 v 16:49 | Basee‼Kris |  Everythng can be better...
Alespoň dneska, když mám trošku času, vám přináším další pokračování této povídky. Alespoň na blogu něco bude:). Je docela dost krátká. tak doufám, že vás to neodradí.:)

Enjoy;)
Everything can be better...