_______________________________________________________________________________

10.6. - Life...

11. června 2013 v 0:30 | Basee‼Kris |  My World/Another Girl
* Čtu: Terapie láskou/The silver linings playbook - Matthew Quick
* Sleduji: Doctor Who
* Poslouchám: Nevermind - Jaroslav Smejkal
* Ostatní: Přemýšlím, co bude dál...

Via Facebook

Zdravím vás moji milí.

Nějak mne opět přepadla touha dát o sobě vědět. Tahle fráze už je nudná, ale co...

Zkoušky mám za sebou, jedny neúspěšně, ty další se dozvím až za hodně dnů. Ale více o tom v takovém trochu pesimistickém článku o maturitě, VŠ a životě, který již připravuji.

V souvislosti se zkouškama přemýšlím o svém životě, co s ním dále. Musím učinit zásadní rozhodnutí, které můj život ovlivní na několik let dopředu. Popravdě, vůbec si nevím rady... Musím ještě opravdu hodně přemýšlet.

Moje plány na prázdniny budou asi takové - dovolená v Itálii, FFko, Slovensko, naše slavnosti a brigáda - během toho učení se matiky, chemie, psychologie, čtení knížek a sledování filmů či seriálů, abych se úplně nezbláznila. Ale ani k tomu nemám příliš daleko.

Co plánujete na prázdniny vy?

Další věcí je, že si chci rozšířit svoji knihovnu o několik dalších titulů a to psaných ve slovenštině. Teď jen přemýšlím, zda si je koupit přes internet nebo až budu přímo na Slovensku.

Dneska nás bylo několik z naší "party" v kavárně či jak to nazvat a bylo to...super. Něco takového jsem potřebovala už dlouho. Pokecat si kámoškama, zasmát se, probrat i něco vážného - toho až tolik nebylo. Ale popravdě, cítila jsem se jinak. Ale dobře jinak.

Brigáda. Musím si najít brigádu a vydělat nejaké peníze, abych si zaplatila FFko a případnou cestu do Anglie, kterou chceme s kámoškou J. podniknout.

Řeknu vám, že je opravdu divné potkat osobu, o které se vám zdá krásný sen, ze kterého když se probudíte, máte chuť přinejmenším vraždit, protože to nebylo skutečné. Pocit štěstí a lásky je najednou pryč. Ale co se dá dělat, musím najít někoho jiného.

A jinak, co za knížku teď čtete vy? Co já, tak to vidíte nahoře.

Bee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronica Veronica | 11. června 2013 v 14:02 | Reagovat

Na koľko škôl si si podala prihlášku? Ja na 3, z toho na jednej skúške som bola včera a myslím si, že ma vezmú, lebo všetci mali tak od 500-600 bodov maximálne a ja som mala 680, tak si myslím, že to vyjde. Našťastie, je to práve tá škola, kam by som chcela ísť, do Trnavy. Zajtra idem ešte do BA na UK a v pondelok na Paneurópsku, ale to je taká záchranná možnosť :-D
Čo plánuješ na Slovensku? Taký prázdninový výlet, či?
Ja moje prázdniny vidím na dlhé oddychovanie, aby som načerpala síl po maturite a prijímačkách a ešte pôjdem aj s rodičmi na dovolenku, ale kam, to sa vždy rozhoduje až na poslednú chvíľu. Vy sa nechystáte do zahraničia k moru?
Ja teraz toho veľa nečítam, vzhľadom k tomu, že v poslednom čase sa venujem len svojím zošitom a poznámkam z kurzov, ale začala som čítať Odvolanie od Johna Grishama. Tú knihu som dostala od kamaráta na narodeniny, tak som si povedala po mesiaci, že je čas sa do nej pozrieť. Inak by som si chcela zohnať Brody's Ghost od Marka Crilleyho. Je to grafická novela, čo som ja jakživ nečítala, ale sledujem jeho kanál na Youtube a kreslí naozaj pekne. Tak jednoducho a predsa zaujímavo a poučne. Inak som nedávno pozerala film Death Note, zase, a všimla som si, že hl. hrdina (Light) čítal od Nietzeho Medzi dobrom a zlom. V nemčine. To ja si budem musieť zohnať preklad.
Ešte cez školský rok som čítala Na ceste od Jacka Kerouacka, mala som to ako referát, ale je to skvelá kniha. Odporúčam. Alebo od Dostojevského Zločin a Trest. Psychologické. Tiež som z toho mala referát. Ja si prečítam knihu, nájdem ju v učebnici a potom sa prihlásim na referát. Mám to dobre vymyslené. Aspoň nemusím čítať to, čo by ma nebavilo.

2 Basee!!Kris Basee!!Kris | Web | 13. června 2013 v 1:07 | Reagovat

Podala jsem si na 4 školy ale víc oborů.. Celkem jsem posílala asi 7 přihlášek. Ty se teda máš, ze si se dostala na školu, kam si chtěla! ;) to já tolik štěstí neměla...
Na Slovensko jedeme s rodinou a přáteli do Tater chodit po horách ^^. Ale doufám, že podnikneme ještě i něco jiného :D.
Taky jsem si prázdniny představovala jako dobu, kdy budu moci načerpat sílu, ale asi se bude spíše vzdělávat xD. Jak jsem psala v článku, pojedeme příští týden do Itálie :) a kde se tobě u moře nejvice líbilo? Já stejně vždy zůstávám pod slunečníkem ve stínu :D.
Díky za všechny ty knížky, určitě se po nich podívám ;). Na cestě si chci přečíst, ale chtěla bych si tu knihu nejdříve koupit a pak se podívat i na film :).
Ale tak ty seš chytrá, tohle mě nikdy nenapadlo :D. No já na škole četla hlavně Williama Shakespeara, Jane Austen a další, ale moc toho nebylo a když jsem měla referát na Na Větrné hůrce, tak se to mému učiteli nelíbilo :D.

3 Veronica Veronica | 13. června 2013 v 9:56 | Reagovat

Ja mám tiež rada Taliansko. Len je tam draho. No ale kto sa tomu má čo čudovať, keď tam zarábajú horibilné sumy. :-D A ja radšej zostávam po slnečníkom, nemám rada, keď na mňa pečie. Je super ísť na pláž tak okolo piatej poobede, keď už slnko tak nepáli.
Videla som film Na ceste. Vlastne podľa toho, že sa ide robiť nejaký film som prišla na to, že podľa nejakej knihy. :-D Film knihe úplne odpovedá, povedala by som. Nie je to taký žáner ako ja zvyknem pozerať, ale je to autentické. Ja som na ten film prišla cez Garretta Hedlunda, ktorý tam hrá jednu z hlavných postáv a mám ho rada ako herca. Čo robí vo filme je už vedľajšie :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama