_______________________________________________________________________________

Sněhová královna/ Снежная королева /The Snow Queen

25. prosince 2014 v 23:34 | Bee |  Movies
Title/Název: Sněhová královna/ Снежная королева /The Snow Queen

Genre/Žánr: Animovaný / Pohádka / Fantasy

Directed By/Režie: Vlad Barbe, Maxim Svešnikov

Written by/Napsáno: Vladlen Barbe, Vadim Sveshnikov

Starring/Hrají: Ivan Ochlobystin, Dmitrij Nagijev, Galina Ťjunina, Jurij Stojanov, Anna Shurochkina, Elizaveta Arzamasova, Anna Ardova

Countries/Země: Rusko, 2012


Plot/Děj: Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Neutichající polární vítr ochladí lidská srdce a z nich se vytratí všechna radost. Děvčátko Gerda spolu s fretkou Lutou a skřítkem Ormem se vydají na dlouhou cestu do paláce Sněhové královny, aby zachránili jejího bratříčka Kaye a navždy vysvobodili zemi z věčného sněhu a mrazu.(Mirius FD)

My reviews/Moje recenze: Jako každý rok jsem se rozhodla jít s kámoškou a jejím bráchou na Štědrý den do kina, většinou na nějakou pohádku. Loni to byla Frozen/Ledové království a to bylo naprosto boží. Ale letos jsem se těšila, protože to měla být animovaná verze pohádky od Hanse Christiana Andersena a to Sněhová královna.

Když se zaměřím na jednotlivé aspekty. Tento film byl vytvořen v Rusku a jeho animace může dobře konkurovat těm americkým, i když v našem starším kině byl obraz jaksi přeostřený.

Když bych měla mluvit o ději, tak ten už trochu pokulhával. Pohádku jsem sice četla jako malá, ale i tak vím, že v knižní podobě se mi opravdu líbila. Bohužel, filmové zpracování už tolik ne. Myslím si, že to bylo také tím, že dialogy byly opravdu nepovedené. A nebyla jsem jediná, kdo si to v našem kině myslel. Po půlce filmu se dokonce i většina dětí v sále začala ošívat a povídat si apod.

Co se týká postav, tak celý film nejvíce oživila fretka Luta, která mi hodně připomínala chameleona z Na vlásku nebo také soba Svena z Frozen, a ještě dalších pár postav.

Takže abych to nějak shrnula, film moc nedoporučuji. Já osobně jsem byla zklamaná a i trošku naštvaná za cenu, kterou jsem za něj zaplatila. Pokud se na tuto pohádku chcete podívat, doporučovala bych si počkat, až bude někde online ke zhlédnutí nebo ke stažení.

My evaluation/Moje hodnocení : 35-40%

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama