_______________________________________________________________________________

Tak jsem se tady zase objevila

5. července 2016 v 0:51 | Bee
Hodně velkou náhodou jsem se opět dostala na svůj blog - vlastně jsem se chtěla podívat na svůj druhý blog, ale už nešel najít, protože jsem se tam dlouho nepřihlásila, takže jsem se na něj chtěla přihlásit, ale místo toho jsem se dostala sem.
Jak se tak dívám, poslední článek jsem napsala před rokem a třemi měsíci. Je to jen důkaz toho, jak ten čas vlastně letí když - nečekejte ode mě, že napíšu, "když se člověk tak dobře baví" - člověk přežívá z týdne na týden, protože už v pondělí odpočítává dny, které ještě do víkendu zbývají a kolik toho musí do školy ještě udělat.
No jako obvykle jsem tenhle článek začala psát před zkouškami, přesněji řečeno asi když mi zbývaly dva týdny do konce zkouškového, a teď už zase nevím, co jsem všechno chtěla napsat. Takže, když tenhle článek, nebo spíš "článek", bude postrádat smysl a nebo budu skákat od jednoho k druhému, víte proč tomu tak je (taky, jak se znám, bude mi trvat několik dní, než ho dopíšu, jako obvykle).

Takže pokračujeme dál.
Prostě a jednoduše řečeno, ty dva roky, co jsem už strávila na vysoké škole utekly jako voda a já nad tím jen nevěřícně kroutím hlavou.

Za tu dobu, co jsem tady nebyla, se toho vlastně tolik nezměnilo - nebo mi to tak alespoň nepřijde:

  • Rusky umím stále špatně - nebo skoro vůbec, i když se snažím… ehm… "snažím"
  • Moje čeština se radikálně zhoršila - takže moc vás prosím za omluvu pravopisných chyb, které zde najdete, uvidíte nebo…raději už nic :)
  • A angličtina zůstala tak na stejné úrovni, ale to možná jen díky množství povídek, co jsem přečetla. Což mě přivádí dalšímu bodu…
  • Jakýmsi nedopatřením jsem se dostala do jednoho určitého fandomu a začala jsem díky tomu číst strašně moc fanfikcí v angličtině. Nebudu popírat, že mě to totálně pohltilo, jako je to se mnou vždycky, když najdu něco nového. V tomhle už se plácám víc jak rok, ale je pravda, že posledních několik měsíců mě to už začalo opouštět - další stádium toho, když se u mě projeví nějaká záliba, mohla bych si je někde sepsat…hmmm… A prosím, neptejte se mě, k jakému fandomu jsem se přidala, tohle téma je tady tabu, heh. A pro vás určité jedince, kteří víte o co jde, prosím taky o nekomentování hahaha - ne, myslím to vážně.

Tenhle článek bude asi hodně dlouhý, jak to tak vidím…

  • Se dvěma předchozími body se pojí i tenhle další a to je mé psaní, konkrétně mé psaní povídek. Nemám tady moc stálých čtenářů, ale ti kdo sem za ten rok a tři měsíce zavítali, a ne jen jednou (do háje tohle asi nedává smysl, aneb začala se projevovat moje neschopnost se vyjadřovat česky grrrrr) - myslím tím konkrétně Vee, věrnou čtenářku mých, stašných, povídek - mám pro vás možná špatnou zprávu? A to, že se v nejbližší době ke psaní nevrátím. Nikdy jsem psát neuměla a teď, když moje vyjadřovací schopnosti jsou ještě otřesnější a moje múza asi emigrovala do jiné zamě a nehodlá se nikdy vrátit, by to ani nemělo cenu. Je mi to líto, měla/mám své příběhy ráda, ale popravdě už si ani napamatuju, jak například Eleanor měla vůbec pokračovat… Možná někdy v budoucnu se k tomu vrátím? Nikdy nevite, co se stane…
  • Další taková věc je, že se na svůj blog nevracím. Tenhle článek jsem se rozhodla napsat, protože na mě padla taková sentimentální nálada a taky hlavně kvůli Vee (která si už asi tohle ani nepřečte), která mi mi tady psala komentáře, i když jsem se tady už rok neukázala. Můj život je nuda a de facto nemám, o čem bych tady psala.
  • Ale taková novinka - pokud vše dobře dopadne, v zaří se na tři a půl měsíce chystám studovat v Rusku. Popravdě, ještě mi to stále připadá takové nereálné. Myslím, že mi všechno dojde, až budu sedět v letadle a nebo možná ještě hůř, až se budu potloukat někde na Rudém náměstí… Možná budu na jeden svůj tumblr blog postovat fotky (jestli tam vůbec pojedu), tak jestli by někdo pak chtěl link, ať mi napíše mail :).
  • Taky máme v plánu jeden den o prázdninách navštívit Řím, protože je to nedaleko místa, kde budeme trávit naší dovolenou. Ani nevíte, jak se na Řím těším, yay! To bude zase fotek. A taky bude strašné horko…to už zase tak super není, anyway.


Takže, to by bylo asi vše? Vždycky toho mám tolik, co bych chtěla napsat, ale když dojde na lámání chleba, vždycky tak min. na půlku věcí zapomenu.


Ale ještě jedna věc, opravdu ti děkuju, Vee, že se sem přijdeš občas podívat a tím tak udržuješ tenhle blog stále aktivní :).


Tak zatím je tohle poslední článek na nějakou dobu. Ale ještě jsou přede mnou celé prázdniny, takže kdo ví, třeba na mě přijde potřeba si na něco postěžovat a nebo jen tak něco napsat a nějaký článek se tady třeba objeví :).


Takže se mějte krásně, užívejte si volno, pokud ho máte a zase někdy příště…


Bee


P.S.: Kdyby to někoho zajímalo, tak jsem tenhle článek dopsala během jednoho dne, rekord! Ehm, už opravdu končím, tohle ani číst nemusíte. Vlastně nemusíte číst ani to předchozí ;).

P.S.2 (2:16 AM): Teď jsem dostala chuť psát další články. Sice nemám o čem, ale chtěla bych psát. Huh
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vee Vee | 23. července 2016 v 15:09 | Reagovat

Som tu a čítam! :-D
Je škoda, že sa na blog nevraciaš, ale s tým nič nenarobím.
Keď píšeš, že sa Ti zhoršila čeština, ja mám to isté so slovenčinou > akosi strácam schopnosť zrozumiteľne sa vyjadrovať, ale len ústne, písomne to zatiaľ ide. A aj keby som na niečo nevedela prísť, vždy sa to dá prepísať, ale to čo povieš, čo ťažko vezmeš späť. U mňa to začalo asi rok po nástupe na vysokú. Pripisujem to za vinu tomu, že nás nikto ústne neskúša počas školského roka, len počas skúškového niečo hovoríme.
Inak držím Ti palce, aby Ti to Rusko vyšlo. Ja viem po rusky jedine tak napočítať do desať a povedať dve detské riekanky. :-D
A angličtina? Same old, same old :D
Ja som sa začala učiť japončinu, zatiaľ som na kurz chodila dva semestre, no mám pocit, že viem po japonsky viac ako po nemecky, a to som sa nemčinu učila na strednej šesť rokov :-D Smejem sa, ale je to skôr na zaplakanie.
A neďakuj mi, že sem občas prídem... ja sa chodím pozrieť či náhodou sa neobjavil nový článok a hľa, aké prekvapenie ma čakalo po návrate z dovolenky :D
Každopádne by bolo fajn, ak by si ma takto prekvapovala častejšie :-P
Už som ti raz spomínala, že tiež rada píšem poviedky. Najlepšie mi to však ide, ak píšem s niekým. Už som takto písala s kamarátom a keď niekto čaká na tvoju kapitolu, aby si ju prečítal a potom písal ďalej, dodáva Ti to motiváciu. Teda mne. :-D Dodáva to motiváciu mne. :-D
To je nateraz všetko.
Ak mi ešte niečo napadne, vieš, že ja nemám problém napísať viacero komentárov za sebou. :D

2 ZdenekV ZdenekV | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:44 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na basee.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama